Sık Sorulan Sorular

Davranış

Köpeğimin insanlara havlamasını önlemek için ne yapabilirim?


Köpeğiniz havlamasını köpeğiniz durana kadar göz ardı edin. Bunun anlamı, havlarken ona hiç ilgi göstermeyin anlamına gelir. Havladığı için ona göstermiş olduğunuz ilgi onu ödüllendiriyormuşsunuz gibi olacak ve onun havlamaya devam etmesine sebep olacaktır.

Davranış

Yavru kediler neden miyavlar?


Miyavlamalar, yavru kedinin ne istediğine bağlı olarak farklı ton ve perdelere de sahip olabilir ve bazen bir miyav bir sıkıntı belirtisi olabilir ve hatta bir sağlık sorununu gösterebilir.

Davranış

Köpeğim neden ot yiyor?


Köpeklerin neden ot yedikleri ve daha sonra kusmak istedikleri konusunda çok fazla tartışma var. Bir teori, köpeğin midesinin kötü olabileceği ve kusmak için ot yiyor olabileceğiyle ilgilidir. Diğer bir teori, köpeklerin, eski atalarından kalan bir miras davranış olabileceği hakkındadır. Üçüncü bir teori, köpeklerin sadece eğlenceli olduğu için ve yapmak istedikleri için yaptığı şeklindedir.

Sağlık

Tylenol'ü evcil hayvanıma vermek güvenli midir?


Veterineriniz tarafından özellikle talimat verilmedikçe, evcil hayvanınıza Tylenol veya Advil gibi herhangi bir ağrı kesici ilaç vermeyin. Bu ilaçlar evcil hayvanlara çok zararlı olabilir ve midenin ülserleşmesine ve organ yetmezliğine neden olabilir.

Sağlık

Kedim son zamanlarda uyuşuk, bu normal mi?


Klinik işaret olarak uyuşukluğa neden olabilecek çok çeşitli koşullar nedeniyle, kedinizin durumunun mümkün olan en kısa sürede teşhis edilmesi ve tedavi edilmesi için veterinerinize danışmanız önerilir.

Sağlık

Köpeğim çok su içiyor, endişelenmeli miyim?


Çok fazla su tüketiminin yaygın nedenleri arasında şunlar bulunmaktadır: diyabet, idrar yolu enfeksiyonu, böbrek hastalığı, steroid kullanımı ve diğer sistemik hastalıklar. Su tüketimindeki büyük artışlarla birlikte, genellikle idrara çıkma oranlarında da artış olduğunu göreceksiniz. Veterinerinizle görüşmek için lütfen idrar düzeninizi not edin. Aşırı derecede içme ve idrara çıkma her zaman veteriner görmek için bir nedendir.