Yavru Kedi Bakımı Ve İpuçları

Yavru kedi bakımı çocuk yetiştirmeye oldukça benzer. Kedinize ne kadar iyi bakarsanız sizinle olan ömrü o kadar uzun olur.

Yavru Kedide ki Sorunlar!

Birbirinden sevimli yavru kedileri, gözlerini yeni açtıkları dünyada bir dolu sağlık sorunu bekliyor.

Kedilerde Tüy Sorunu

Kediler doğaları gereği tüyleri yenilendikçe eski tüylerini dökerler ve özellikle mevsim dönümlerinde dökülen tüylerin miktarı artar. Birkaç basit yöntemi uygulayarak bu tüylerin önüne geçebiliriz.

Gençlik Hastalığı ( Distemper )

Köpeklerin çok bulaşıcı bir hastalığıdır.Yaşlı köpeklerde de görülmesine rağmen aslında 2 yaşına kadar olan genç köpeklerin hastalığıdır.

Kedilerde Kısırlaştırma

Kedilerin cinsel olgunluk dönemine girdiğini, hareketlerindeki değişikliklerden anlamak mümkündür. Kediniz her zamankinden fazla miyavlamaya, mırıldanmaya başlar

Evcil Hayvanlarda Pire Kontrolü

Dış ortamda pire kontrolü özellikle müstakil evlerde ve bahçe katlarında yaşayanlar için gerekli.

Ağız Ve Diş Sağlığı

Ağız ve diş sağlığı beslenme ve sindirimde büyük bir önem teşkil etmektedir. Köpek ve kedilerde en çok rastalanılan ağız hastalıkları dişeti hastalıkları veya periodontal hastalıklardır.

Dişi Köpeklerde Kısırlaştırma

Kısırlaştırmanın Faydaları Nelerdir? Bir daha köpeğiniz kanama dönemi geçirmeyecek ve çiftleşme isteği ortadan kalkacaktır.

Zoonoz (Hayvanlardan İnsana Geçen) Hastalıklar

Bugün için Dünya Sağlık Teşkilatı tarafından 200’ler civarında bir zoonoz hastalığın varlığından bahsedilmekle birlikte, değişik zamanlarda bu hastalıklara yenileri eklenerek bu sayı sürekli olarak artmakta

Kedi ve köpeklerde neden profesyonel kuru mamayı öneriyoruz?

Nasıl ki yeni doğan bir bebeğin gelişimi,annesinin ve belli bir süre doktorunun gözetiminde izleniliyorsa,yeni aldığınız yavrunun  sağlıklı gelişimi de veteriner hekiminiz kontrolünde ve en önemlisi,hayvan sahiplerinin bilinçli bakımı ile mümkündür.

Evde Yavru Köpek Eğitimi

tuvalet eğitimi çok önemli bir konu olmakla beraber, bir yarış değildir. Burada önemli olan şey köpeğinizin yanlış hareketlerini engellenmek

THY Evcil Hayvan Prosedürü

Evcil hayvanı geçerli aşı ve sağlık sertifikasına, giriş izinlerine ve / veya transit ülkelerince istenen diğer belgelere sahip olan, özel kafes içerisinde taşınabilecek ölçülere haiz kedi, köpek türleridir.

Köpekler için toksik olan yiyecekler

Pek çok teşhis geçirildi ve kanında kanıtı bulduk. Soğan yemişti, hem de çok fazla. Soğanlar, kırmızı kan hücrelerindeki hemoglobini okside ederek zehirlenmeye yol açar.

Tavşan Bakımı ve Aşı Programı

Tavşanlara Uygulanan Antiparaziter ilaç Uygulamalari (Bu uygulama aşılama değildir.Hatalı olmakla birlikte çoğu zaman aşı diye telafuz ediliyor)

Köpeklerde Parvo virüs

Kanlı ishal hastalığı diye anılan Parvo Virüs yavru ve yetişkin köpeklere enfekte edebilen tehlikeli ve bulaşıcı bir virüstür.

Genel Köpek Bakımı

Bütün köpekler vahşi kuzenlerinin soyundan gelmektedir ve kurtlarda görülen birçok özelliği paylaşmaktadırlar.

Köpekler hakkında 25 harika bilgi

Her köpeğin kendine özgü özellikleri ve kişilik özellikleri vardır. Bu sevimli ve harika arkadaşlar büyüleyici yaratıklar.