Köpekler hakkında 25 harika bilgi

Her köpeğin kendine özgü özellikleri ve kişilik özellikleri vardır. Bu sevimli ve harika arkadaşlar büyüleyici yaratıklar.

Genel Köpek Bakımı

Bütün köpekler vahşi kuzenlerinin soyundan gelmektedir ve kurtlarda görülen birçok özelliği paylaşmaktadırlar.

Köpeklerde Parvo virüs

Kanlı ishal hastalığı diye anılan Parvo Virüs yavru ve yetişkin köpeklere enfekte edebilen tehlikeli ve bulaşıcı bir virüstür.

Tavşan Bakımı ve Aşı Programı

Tavşanlara Uygulanan Antiparaziter ilaç Uygulamalari (Bu uygulama aşılama değildir.Hatalı olmakla birlikte çoğu zaman aşı diye telafuz ediliyor)

Köpekler için toksik olan yiyecekler

Pek çok teşhis geçirildi ve kanında kanıtı bulduk. Soğan yemişti, hem de çok fazla. Soğanlar, kırmızı kan hücrelerindeki hemoglobini okside ederek zehirlenmeye yol açar.

THY Evcil Hayvan Prosedürü

Evcil hayvanı geçerli aşı ve sağlık sertifikasına, giriş izinlerine ve / veya transit ülkelerince istenen diğer belgelere sahip olan, özel kafes içerisinde taşınabilecek ölçülere haiz kedi, köpek türleridir.

Evde Yavru Köpek Eğitimi

tuvalet eğitimi çok önemli bir konu olmakla beraber, bir yarış değildir. Burada önemli olan şey köpeğinizin yanlış hareketlerini engellenmek

Kedi ve köpeklerde neden profesyonel kuru mamayı öneriyoruz?

Nasıl ki yeni doğan bir bebeğin gelişimi,annesinin ve belli bir süre doktorunun gözetiminde izleniliyorsa,yeni aldığınız yavrunun  sağlıklı gelişimi de veteriner hekiminiz kontrolünde ve en önemlisi,hayvan sahiplerinin bilinçli bakımı ile mümkündür.

Kedilerde Kısırlaştırma

Kedilerin cinsel olgunluk dönemine girdiğini, hareketlerindeki değişikliklerden anlamak mümkündür.

Yavru Kedide ki Sorunlar!

Birbirinden sevimli yavru kedileri, gözlerini yeni açtıkları dünyada bir dolu sağlık sorunu bekliyor.

Gençlik Hastalığı ( Distemper )

Köpeklerin bulaşıcı bir hastalığıdır.Yaşlı köpeklerde de görülmesine rağmen aslında 2 yaşına kadar olan genç köpeklerin hastalığıdır.

Zoonoz (Hayvanlardan İnsana Geçen) Hastalıklar

Bugün için Dünya Sağlık Teşkilatı tarafından 200’ler civarında bir zoonoz hastalığın varlığından bahsedilmekle birlikte, değişik zamanlarda bu hastalıklara yenileri eklenerek bu sayı sürekli olarak artmakta ve dünya kamuoyu zoonoz karakterli önemli halk sağlığı problemleri ile karşı karşıya gelmektedir.

Kedilerde Tüy Sorunu

Yaygın kanının aksine, gerekli aşıları ve parazit tedavisi düzenli olarak yapılan bir kedinin tüyleri insan sağlığı için hiçbir tehlike içermez.

Evcil Hayvanlarda Pire Kontrolü

Bahçede kolayca yaşamaya ve üremeye başlayan pirelerin önünü kesmek için öncelikle bahçenin bakımlı ve temiz olması gerek. Çimen ve diğer otların fazla uzamasına izin vermeyin.

Köpeğim dışkısını yiyor neden acaba?

Kaprotaj denilen dışkı yeme alışkanlığı genellikle enzim noksanlıklarında görülür. Kendi sütü ile beslenen yavrularının dışkı ve idrarlarını temizlemek anne köpekler için fizyolojiktir.

Kedilerde ki Üst Solunum Yolu Enfeksiyonları

Kedi üst solunum yolları enfeksiyonları (Kedi nezlesi) , üst solunum yolu ve sinüs alanlarında inflamasyonu ve tahrişe neden olan bir hastalıktır. Bu son derece bulaşıcı ve barınak gibi yakın temas olan alanlarda hızlıca yayılır.

Dişi Köpeklerde Kısırlaştırma

Dişi köpeklerde kısırlaştırma ergenliğe ulaştığı her hangi bir dönemde yaptırabilirsiniz. Sağlık açısından, ilk kızgınlığa girmeden önce kısırlaştırılma işleminin yapılmasını tavsiye ederiz .

Yavru Kedi Bakımı Ve İpuçları

Yavru kedi bakımı çocuk yetiştirmeye oldukça benzer. Kedinize ne kadar iyi bakarsanız sizinle olan ömrü o kadar uzun olur.

Tecrübeli kadromuzla sizlere 7 gün 24 saat her türlü hizmeti vermekteyiz.

İletişim Bilgileri

Kaya sultan sokak no:16/B Kozyatağı
7 Gün/24 Saat
0 (216) 410 41 78

Güncel Yazılar

  • Genel Köpek Bakımı

    Bütün köpekler vahşi kuzenlerinin soyundan gelmektedir ve kurtlarda görülen birçok özelliği paylaşmaktadırlar.